Česká jezdecká federace si připomíná devadesátileté výročí členství v Mezinárodní jezdecké federaci

12. 12. 2017 20:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Rubrika: Všeobecná sdělení Počet přečtení: 1054 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Devadesátileté výročí členství v Mezinárodní jezdecké federaci (FEI) si v tomto roce připomíná Česká jezdecké federace. V roce 1927 se tehdejší Československá jezdecká společnost stala členem mezinárodní organizace, jež vznikla o šest let dříve.

Dnes sdružuje FEI 134 národních federací, mezi nimiž má Česká jezdecká federace významné místo. „Jsme rádi, že jsme vnímáni jako tradiční a spolehlivý partner a že se naše vztahy s Mezinárodní jezdeckou federací dále úspěšně rozvíjejí,“ říká Olga Plachá, prezidentka České jezdecké federace.

„Se zástupci Mezinárodní jezdecké federace se opakovaně setkávám na prestižních závodech a velmi oceňuji úspěchy českých jezdců i programy, jimiž jezdectví u nás propagujeme. FEI také oceňuje zvyšující se počet mezinárodních závodů na našem území,“ doplňuje Plachá.

V České republice se příští rok poprvé uskuteční parkurové závody nejvyšší kategorie CSI 5* (prosincový Global Champions League Play Offs v pražské O2 areně), troje mezinárodní skokové závody, dvoje drezurní, dvoje ve spřežení a jedny v disciplínách endurance (vytrvalost), voltiž a reining.

Ve struktuře Mezinárodní jezdecké federace je každá národní organizace samostatným orgánem, který ve své zemi zastřešuje všechny jezdecké disciplíny. FEI ve spolupráci s národními federacemi reguluje a upravuje pravidla pro jednotlivé disciplíny.

Členství ve FEI je přístupné vždy pouze pro jeden národní řídící orgán z jakékoli země, který kontroluje olympijské jezdecké disciplíny, podporované jeho národním olympijským výborem. Federace jsou rozděleny do 9 regionálních skupin, přičemž Česká republika je ve skupině 1.

Zapojením do FEI má národní federace nárok na pořádání mezinárodních závodů ve své zemi v souladu se statutem, všeobecnými a sportovními pravidly FEI. Mohou se účastnit světových a kontinentálních šampionátů, navrhovat změny pravidel nebo předkládat návrhy na nová pravidla prostřednictvím daných technických komisí.

Zároveň také získává právo účastnit se a hlasovat při pravidelném generálním zasedání FEI a těžit z rozvojových programů zaměřených na propagaci tohoto sportu. „Díky členství ve FEI máme možnost přímo ovlivňovat vývoj jezdectví a diskutujeme společně navrhované změny pravidel, kritéria kvalifikací na světové šampionáty i olympijské hry a máme možnost se vyjadřovat ke všem připravovaným změnám na mezinárodní úrovni,“ prozrazuje prezidentka ČJF.

www.cjf.cz

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: