Červnové závody na Suché v režii domácích

3. 07. 2018 12:00, Aktualizováno 9. 07. 2018 16:52

Obrázky: 5

Autor: Michaela Javůrková Foto: Javůrková Michaela Rubrika: Skokové ježdění Počet přečtení: 466 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

První prázdninovou sobotu se v Suché u Litomyšle konaly Červnové závody. Dle rozpisu se konalo celkem pět soutěží, kurzy parkurů připravil Roman Falta.

Zahajovací soutěží byl Hobby parkur do 80 cm na limitovaný čas. Stanovenému času 67 sekund se nejvíce přiblížila Nikola Jebousková a Vinny Pond (Stáj Cilka). Jejich odchylka byla 0,59 sekundy. Druhá se umístila Veronika Stejskalová a Floris, třetí Lucie Faltýnková Dorka 2.

První oficiální soutěží byl parkur stupně „Z“, opět na limitovaný čas. Vítězem soutěže se stal domácí Jiří Skřivan a Jennessee s odchylkou 0,39 sekundy. Druhá se do výsledkové listiny zapsala Veronika Sedlářová a Czechmade, třetí pak Jan Pavlíček a Viva Blue.

Parkur stupně „ZL“ s návazným rozeskakováním měl nejpočetnější startovní pole. Z padesáti dvojic se nejlépe umístil Tomáš Bartl a Sallima (JK Bludoveček), jelikož dokázali bezchybně zajet základní kolo parkuru a taktéž bezchybně a nejrychleji návazné rozeskakování. Stříbrnou pozici obsadila Klára Gloserová a Viking 13, bronz Edita Jerie a Reiki.

Následná soutěž, parkur stupně „L*/L**“ handicap, měla vítěze opět na domácí půdě – stal se jím Jiří Skřivan mladší v sedle Jolie du Defey. Stužku pro druhého v cíli brala Tereza Veselá a Histannie HDH, třetí byla domácí dvojice Eva Horáková s Alangou.

Vrcholnou soutěží sobotního odpoledne byl parkur „S*/S**“ handicap, které se účastnilo osmnáct dvojic. Pouze dvě dvojice ze startovní listiny dokázaly dokončit základní kolo parkuru bez chyby a postoupit tak do návazného rozeskakování. Úspěšnější byl Jiří Skřivan v sedle Flying Star. Jako jediný prošel kurzem parkuru bez jediné chyby a zaslouženě tak zvítězil. V návazném rozeskakování inkasovala 6 trestných bodů Stanislava Dvořáková a F-Chimelle-HDH a dokončila na druhém místě. Třetí byla stájová kolegyně Stanislavy, Tereza Veselá a Histannie HDH, s jednou chybou v základním kole parkuru.

Děkujeme za účast a budeme se těšit na další parkurové závody v polovině srpna!

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: