Cenu prezidenta vyhrál Dominique

30. 10. 2019 10:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 370 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Za nádherného počasí a před nejvyšší návštěvou sezóny se v neděli 27. října uskutečnil předposlední dostihový den letošního metropolitního kalendáře v Chuchle Areně Praha. Vrcholem programu byl 99. ročník Ceny prezidenta republiky (I. kat., 3200 m, 200 tis. Kč), tradiční dvoumílové ultravytrvalecké zkoušky, u jejíhož zrodu v roce 1920 stál první prezident ČSR Tomáš Garrigue Masaryk.

Letos se na start postavilo sedm aktérů a roli favorita splnil pětiletý valach Dominique (2,7:1), jehož tým - žokej Jan Verner, trenér Pavel Tůma a majitel Jiří Charvát - v tomto dostihu obhájil loňský triumf s Be Masterem. Dominique zaznamenal čtvrté kariérní vítězství, první na scéně nejvyšší kategorie a první na chuchelské dráze.

Další dvě příčky vybojovaly zástupkyně klasického ročníku, bronzová ze St Leger Ile Jones (5:1) obsadila druhé místo, teprve potřetí v životě startující That's My Girl (7,5:1) finišovala třetí.

Rámcový program se velmi vydařil Jiřímu Chaloupkovi, který zaznamenal dvě trenérská a tři jezdecká prvenství: pro dlouholetého člena české žokejské špičky se jedná o devátý hattrick kariéry.

Kompletní výsledky dostihového dne naleznete zde.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: