Cena Masise hlavním bodem nedělního karlovarského mítinku

12. 08. 2017 09:00

Obrázky: 1

Autor: Marcela Kozová Foto: Marcela Kozová Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 799 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Polovina srpna naznačuje pozvolné loučení s karlovarskou dostihovou sezónou. Předposlední mítink na Hipodromu Holoubek s.r.o. má v neděli na programu sedm rovinových testů.

Vyvrcholí první zkouškou nejvyšší kategorie pro dvouleté koně, Cenou MASISE - Pohárem Grandhotelu PUPP za podpory CHARVÁT Group s.r.o. (I.kat., 1.200m).

Jako významná srovnávací zkouška výkonnosti plnokrevných dorostenců se dostih, v němž nejednou své kvality ukázali budoucí šampióni klasického ročníku, běhával již na sklonku osmdesátých let minulého století. Od poloviny devadesátých let se Cena Masise stala pravidelnou součástí prázdninového kalendáře v lázeňském městě. Dostih pojmenovaný po jednom z nejlepších koní celé české historie přilákal na start sedm aktérů.

 Po stopách loňské vítězky Saši se s ohledem na výsledky na dráze pravděpodobně vydá její tréninkový kolega Quintero (ž. J. Verner). Napajedelský odchovanec se může pochlubit skvělou bilancí. Oba dosavadní starty ve třetí a posléze druhé kategorii vyhrál. V souvislosti s výtečnou formou koní připravovaných trenérkou Helenou Vocáskovou by mohla navázat na svůj květnový vítězný debut Dylanka (ž. J. Rája). K nejvážnějším adeptům na přední umístění patří také Love Connection (ž. J. Chaloupka), která v obou dosavadních startech obsadila druhé místo. Priscilla (ž. P. Foret) si životní premiéru odbyla v červenci ve Francii, doběhla mimo dotované pozice. Dostihový křest čeká na Let Fireho (ž. J. Šafář), Oriental Glory (ž. V. Korečková) a Saula (J. Andrésová). Odhadovat jejich aktuální formu je tak trochu věštění z křišťálové koule. Jsou v přípravě u zkušených trenérů, což teoreticky naznačuje, že šance na nejlepší umístění je reálná.

Ani v druhém nejvýše hodnoceném dostihu nemají sázející výběr svého favorita ulehčený. Cena společnosti CHARVÁT Group s.r.o. (II.kat., 2.400m, 100.000 Kč) nabízí zajímavé devítihlavé pole. Trojlístek koní, kteří své síly poměřili v červnu v jedničkové Karlovarské dvojnásobné míli, čili Noble Fox (J. Andrésová), Willian (ž. J. Chaloupka) a Santin (ž. V. Korečková), narazí na účastníka letošního Českého derby a nejméně zatíženého Fighting Lipse (ž. M. Havelková), druhou ze zdejší Letní ceny klisen Santa Padronu (ž. P. Foret) nebo v mosteckém Mem. Dr. Frankenbergera těsně druhého Kerabusche (M. Hrouda). Oblibu zdejší dráhy by mohl při příznivém průběhu potvrdit Mystic Golfer (ž. J. Verner) a nejzkušenější matadoři na trati Roony (ž. J. Šafář) s Fernandem (ž. J. Rája).

Program:
  • 14.30 Cena spol. KARLOVARSKÁ KORUNNÍ (IV.kat.,1.600m)
  • 15.00 Cena EBF (III.kat.,1.600m, dvouletí)
  • 15.30 Cena NADACE MĚSTA KARLOVY VARY (III.kat.,2.000m)
  • 16.00 Cena MASISE - Pohár Grandhotelu PUPP za podpory Charvát Group s.r.o. (I.kat.,1.200m, dvouletí)
  • 16.30 Cena spol. CHARVÁT GROUP s.r.o. (II.kat.,2.400m)
  • 17.00 Cena spol. MAENTIVA GALOPP s.r.o. (III.kat.,1.400m)
  • 17.30 Cena spol. Karel HOLOUBEK TRADE GROUP (V.kat.,1.400m)

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: