Celostátní přehlídka 3letých klisen a hříbat ČT 2019

16. 09. 2019 13:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Martina Cerhová Rubrika: Chov koní Počet přečtení: 739 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Ve dnech 14. - 15. září 2019 proběhla na kolbišti píseckého hřebčince, v rámci finále KMK, celostátní přehlídka.

V sobotu 14. 9. 2019 byly na pořadu tříleté klisny a v poli čtrnácti klisen zvítězila ryzka Panamera Cassina - T po holštýnském hřebci Cassini´s Son - T z matky Pamela po Robik, chovatelky i majitelky Zuzany Pavlíkové. Na druhém místě se umístila tlumačovská Jasněnka po holštýnském hřebci Quentino z matky Jamajka po Catango HT, Zemský hřebčinec Tlumačov je zároveň jejím chovatelem. Na výborném třetím místě se umístila další klisna odchovaná v Zemském hřebčinci, tentokrát v Písku. Klisna Cool Lady je další dcerou holštýnského hřebce Cassini´s Son - T z matky Conie po Cascavello. Komise pracovala ve složení Ing. Hana Civišová, Ing. Otakar Vondrouš a Stanislav Hošák.

Nedělní program byl určen hříbatům ročníku 2019. Z osmi předvedených hřebečků byl komisí ve složení Ing. Hana Civišová, MVDr. František Horník a Stanislav Hošák vybrán vítěz této kategorie, a to hřebeček Quidamero - M, pravý bratr úspěšného hřebce Quimero - M po hřebci Quidan Sohn z matky Mersi po Porter, chovatelky i majitelky Lenky Kadlecové. Na druhém místě se umístil hřebeček Wall Street MER po hřebci Volonter - T z matky Samba po Mr Bid, chovatele i majitele Jaroslava Merunky. Červenou stuhu za třetí místo si z Písku odvezl hřebeček Arn de Gothia - M po hřebci Aristo Z z matky Dizzy - M po Diamante z chovu pana Jiřího Mitroci.

Početná kolekce klisniček byla velmi vyrovnaná a jednoznačnou vítězkou se stala klisnička Aprilia po hřebci Aristo Z z matky Baleri-B po Ballast chovatelky i majitelky Kláry Kinduchové. Druhou nejlépe hodnocenou klisničkou byla Contempora ZJK po holštýnském hřebci Contendro I z matky Porta po Le Voltaire. Chovatelkou i majitelkou druhé umístěné klisničky je paní Zuzana Kojdjak. Na pomyslném třetím stupínku stanula klisnička odchovaná v Proseči pod Křemešníkem u pana Zdeňka Hrnčíře. Klisnička Cleris je po holštýnském hřebci Casino Berlin z matky Corlena po Corlensky G.

Všem zúčastněným gratulujeme a velice děkujeme za prezentaci výsledků Vašeho chovu. V příloze naleznete slovní hodnocení posuzovaných koní.

www.aschk.cz

Připojené obrázky

Připojené soubory

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: