Bude se letos v Praze klusat?

20. 03. 2013 09:00

Obrázky: 1

Autor: Jiří Křepelka Rubrika: Klusáci Počet přečtení: 4117 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Hlavní město České republiky letos klusácké dostihy možná uvidí – a možná také ne. Dohoda mezi novým subjektem na scéně, Českým klusáckým spolkem, a provozovatelem chuchelského závodiště (společností TMM) zatím nebyla uzavřena. Důvod je zcela prostý – rozdílný názor na finanční kompenzaci za používání areálu s aktuálním názvem Conseq Park.

Důvod, proč Český klusácký spolek (ČKS) vznikl, je prostý - absolutní nespokojenost s (ne)činností a plány stále existující České klusácké asociace, která přestěhovala provoz do Slušovic.
Cílem občanského sdružení ČKS je udržení mezinárodně srovnatelné úrovně klusáckých dostihů v naší republice a jejich zachování v Praze - Velké Chuchli. V současné době je totiž právě tam jediná, standardním povrchem vybavená dráha s odpovídající úrovní pro konání výkonnostních zkoušek klusáka," taková je základní a mnohé vysvětlující informace.
klusákDo „pracovní náplně" spolku samozřejmě patří snaha udržet konkurenceschopnost chovu klusáka, především koordinací chovatelské práce členů. Těm ČKS hodlá pomáhat poskytováním příslušných profesních služeb a garantuje jim rovněž aktivity zajišťující mezinárodní spolupráci.

Termínová listina 2013

Výbor ČKS je pětičlenný a kromě předsedy Martina Vlasáka v něm jsou Jiří Balcar, Ing. Soňa Froňková, Ph.D., JUDr. Klára Jelínková a Ing. Michaela Zemanová.
Při přípravě termínové listiny 2013 byly akceptovány požadavky České klusácké asociace a mítinky 15. června a 19. října (s významnými chovatelskými zkouškami) se proto budou konat ve Slušovicích. V Praze je tak uvažováno s pořádáním 14 dostihových, většinou sobotních dostihových dnů.

Český klusácký spolek má podle vyjádření svého vedení „zásadní příslib finančního krytí letošní pražské sezóny". A dodává: „Absence regulérní klusácké sezóny by znamenala definitivní konec klusáckého sportu v České republice, protože majitelé nebudou mít důvod nadále držet dostihové koně v tréninku a chovatelé nebudou mít proč toto plemeno chovat."
ČKS informoval o možném krizovém vývoji jak Ministerstvo zemědělství, tak Zemědělský výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a Jockey Club ČR.

Navržená termínová listina 2013 na závodišti Conseq Park (Praha - Velká Chuchle) počítá se zahájením v sobotu 6. dubna (Dubnová cena) a ukončením sezóny 2. listopadu (mj. Cena prezidenta). České klusácké derby by mělo být odstartováno v sobotu 7. září.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: