Blonďaté hřívy zavlají o víkendu na pardubickém závodišti

2. 08. 2017 05:00

Obrázky: 3

Autor: Veronika Jenikovská Rubrika: Pozvánky Počet přečtení: 1837 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Již tento víkend se na pardubickém závodišti koná Mezinárodní šampionát a MČR haflingů. Součástí akce, která se koná od pátku 4. do neděle 6. srpna, je výstava plemenných koní a sportovní soutěže v parkuru, drezuře, všestrannosti a spřežení.

Na akci se přihlásilo téměř 90 koní nejen z České republiky, ale i okolních států, početná ekipa zejména sportovních koní přijede z Rakouska, deset koní očekáváme ze Slovenska a svého zástupce bude mít i Německo.

 Chovatelé a další zájemci o odborné informace k plemeni budou mít možnost navštívit také seminář a diskusní setkání se zástupci Světového svazu chovatelů haflingů, a to s jeho prezidentem Lukasem Scheiberem a tajemníkem Michaelem Gruberem, kde se dozvědí informace o aktuálním vývoji ve šlechtění plemene.

V průběhu celé sobotní výstavy pak bude možné sledovat práci hodnotitelů, kteří byli nominováni přímo z řad mezinárodních posuzovatelů z Rakouska a Itálie.

Pro návštěvníky je pak na místě připraven i další program - zajímavé budou ukázky zemědělských prací vykonávaných spřežením haflingů, bude zde i příležitost pro svezení kočárem taženým haflingy po areálu závodiště.

Pokud se alespoň trochu zajímáte o toto plemeno a netrávíte zrovna tento víkend na dovolené v zahraničí, přijeďte se podívat do Pardubic!

Předběžné startovní listiny

Další podrobnosti včetně předběžného časového harmonogramu, katalogu a dalších informací najdete na www.haflingove.cz nebo na našem facebooku.

Připojené obrázky

Připojené soubory

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: