ANKETA Nejkrásnější kůň 2011: historická plemena - konec se blíží!

13. 06. 2011 14:00

Obrázky: 4

Autor: Ing. Jiří Křepelka Foto: archiv autora a pořadatelů Rubrika: Různé Počet přečtení: 14306 Počet komentářů: 20 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 1 krát

Zástupce historických plemen můžete vybírat již jen do středeční půlnoci, tak hlasujte! // Anketa Nejkrásnější kůň České republiky dnes po malých plemenech a chladnokrevnících pokračuje hlasováním o nejkrásnějšího zástupce historických plemen. Nezapomeňte, že i celkový počet hlasů v celé soutěži hraje roli!

Do ankety se můžete zapojit snadno: stačí se přihlásit do systému (postup registrace a přihlášení do systému najdete v návodu) a na titulní straně vpravo pod kalendářem zakliknout v anketě koně, který se vám zdá být nejkrásnější.

 

Nehlasujte v diskusi pod článkem, takové "hlasy" nejsou platné a nezapočítávají se. Jediná možnost je kliknout po přihlášení na zvoleného koně v anketě na titulní straně.

Koně jsou do ankety nominováni jednotlivými chovatelskými organizacemi. O postupu do finále rozhodnete svými hlasy: vítěz této divize má účast zaručenou, ale počet preferencí může zařadit mezi 10 nejlepších i umístěné na dalších místech.

Na webu se postupně představí zástupci 25 nejpopulárnějších a nejrozšířenějších plemen, chovaných v České republice. Prezentace je připravena po divizích (skupinách): po této přijdou na řadu ještě westernová, orientální a sportovní teplokrevná plemena.

Portréty koní každé divize se „zdrží" na webu stejnou dobu (15 dní) a hlasovat o nich půjde jedině kliknutím.

Do finále postoupí 10 koní - ti nejlepší z divizí a čtyři další koně s nejvyššími preferencemi (počtem získaných hlasů). O pořadí finalistů pak rozhodnou opět hlasy uživatelů internetu.

Vítěz ankety a koně umístění na 2. - 4. místě budou představeni a dekorováni v Pardubicích na výstavě Koně v akci. Stane se tak v sobotu 3. září. Anketu pořádají Asociace svazů chovatelů koní a Dostihový spolek, a. s., Pardubice.

 

Historická plemena - kandidáti divize:

Pro nejkrásnějšího koně této divize hlasujte od 1. do 15. června po přihlášení v anketě na titulní straně našeho webu, vpravo dole.

Fríský kůň

Baron fan Odingastate
Hřebec, vraník, nar. 2000
Chovatel: Hilde Schram (Nizozemsko)
Majitel: MVDr. Gabriela Jašurková Mikutová , Střezov
Hřebec s mimořádně kvalitním exteriérem a původem.
Jako jediný v ČR získal povolení k připouštění klisen v rámci fríské plemenné knihy, a to již třetím rokem.

Fríský kůň Baron fan Odingastate


Lipický kůň

952 Pluto II CZ
Hřebec, smíšený bělouš, nar. 1996
Chovatel: Hřebčín Dakovo (Chorvatsko)
Majitel: Ing. Jan Tupý, Statek Prak, Český Šternberk
Úspěšný účastník významných soutěží jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží, včetně mistrovství Evropy a světa. Mistr Evropy (Saumur, 2006), mistr České republiky (2007). Otec potomků úspěšných v mezinárodních závodech.

Lipický kůň 952 Pluto II CZ


Pura raza espaňola

Corcel V
Hřebec, bělouš, nar. 2000
Chovatel: Ganaderia los Tejanos, S.L. (Španělsko)
Majitel: Václav Kubík, Luka pod Medníkem
Importován ze Španělska jako plemenný hřebec v roce 2006, v ČR 7 potomků registrovaných ve Španělské plemenné knize.

Pura raza espaňola Corcel V


Starokladrubský kůň

Solo Elea XXII
Hřebec, vraník, nar. 2001
Chovatel: Národní hřebčín Kladruby nad Labem
Majitel: Národní hřebčín Kladruby nad Labem
Typický představitel plemene s vynikající mechanikou pohybu, vítěz výkonnostních zkoušek hřebců v roce 2005. Reprezentoval Národní hřebčín v soutěžích čtyřspřeží a jednospřeží. Od roku 2008 je připravován na drezurní soutěže a k předvádění cviků „vysoké španělské školy". Do chovu byl zařazen v roce 2006, zatím 36 narozených hříbat. Dva z jeho synů absolvovali v letošním roce výkonnostní zkoušky hřebců, oba s vynikajícím hodnocením.

Starokladrubský kůň Solo Elea XXII

Přihlašte se (nebo vpravo nahoře zaregistrujte) a na titulní straně EQUICHANNELu hlasujte v anketě pro kandidáta, který vás ve skupině historických plemen nejvíce zaujal. Je to na vás!

Připojené obrázky

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1. Eva Holubcová

  fotografie

  13:59 - 01. 06. 2011

  Svazy by měly zasílat profesionální fotografie, s přihmouřenými očima by prošel jen ten Frís.

 • 2. jitro

  fotografie

  14:36 - 01. 06. 2011

  Zrovna u frísana mi hodně vadí hříva přes půl koně.

 • 3. jitro

  ještě fotografie

  14:39 - 01. 06. 2011

  A přitom koukám, že lze na netu lehce vyhledat jeho fotku z druhé strany, kde je vidět i zbytek koně. Můj hlas dostal kladrubák.

 • 4. Átek

  hříva

  14:42 - 01. 06. 2011

  Reaguje na 2.

  A co by jsi s tou hřívou chtěla dělat? Ostříhat?
  Jinak taky mě zarazila kvalita fotografií. Ne že by všechno muselo být tak vyparáděné jako u fríse, ale stačil by i rozumný úhel, aby to koně nezkreslovalo. Budu zde mít těžší rozhodování pro kterého hlasovat, když nebudu chtít soudit jen podle toho, jak je kůň vyfocený.

 • 5. jitro

  hříva

  14:45 - 01. 06. 2011

  Reaguje na 4.

  Vyfotit koně z té strany, ze které je vidět kůň a ne tuna (byť krásné) hřívy :-))

 • 6. simsa149

  Barokni kone

  15:38 - 01. 06. 2011

  Jako majitelce barokniho kone mi to neda se neozvat: proc tu chybi knabstrupsky kun?

 • 7. urgona

  fotky

  15:46 - 01. 06. 2011

  Sama koně fotím a opravdu ty fotky některé koně zbytečně podrážej. Můj hlas má kladrubák, ale to pozadí vážně dělá svý, no... Je to škoda

 • 8. honza.kam

  fotografie

  18:14 - 01. 06. 2011

  ...nj, to víte, je strašně málo lidí, kteří se zabívají focením koní :-))

  A třeba zrovna v Kladrubech (či Slatiňanech) se určitě nenajde lepší pozadí, než žlutá stěna s římsou která zasahuje do jakéhosi velmi tmavého obrysu koně....
  U těch dvou výtvorů uprostřed bych se bál hovořit o fotografii - spíše se jedná o "výcvak" na koně. Sice v postoji, ale vzhedem k tématu soutěže "nejkrásnější", jsou to díla, která
  k výtězství asi moc nepomohou.
  Takže jen frísan má to štěstí, že si někdo dal tu práci a udělal mu opravdovou fotografii (ať už je názor na jeho hřívu jakýkoliv).

  Vzhedem k tomu, jak vypadala většina fotografií i v předchozích kolech, tak usuzuju, že chovatelům (majitelům) asi ani nejde o to, aby postoupili a zůčastnili se jen tak, že je někdo nominoval......

 • 9. vanfront

  hříva

  18:56 - 01. 06. 2011

  Reaguje na 2.

  Hříva je u Fríse typický znak. To je to, co ukazuje, nasvalený krk je až druhá věc.

 • 10. Eva Holubcová

  pozadí kladruby

  21:35 - 01. 06. 2011

  Vážně se v Kladrubech nenajde dobré pozadí? Já jsem tam sice nikdy nebyla, ale tomu rozhodně nevěřím. Ne potom, co jsem viděla velký fotoarchiv z Kladrub. Ty fota byly poctivé řemeslo průřez 20.století. A pan Záliš tuším má opravdu excelentí fotky.

  že se někde nenajdou místa, to věřím. ale národní hřebčíny taková místa MUSÍ MÍT. prostě to patří k dobrému bontonu.

 • 11. Radka Kašpárková

  a zase fotky

  22:48 - 01. 06. 2011

  Lipicáni a španělé jsou tak krásní koně a tady jeden vypadá jako oslík a druhý jako obluda... taky škoda, že v Kladrubech mají okna tak nízko... mohli za něj třeba natáhnout nějakou plachtu a ani by nebylo potřeba nějaké speciální pozadí...nebo ho alespoň postavit víc do prostoru... jinak je můj favorit frísan, ale s těmahle konkurentama se skoro stydím pro něj hlasovat ;)

 • 12. Vap

  fotky

  07:41 - 02. 06. 2011

  Frísan má taky špatnou fotku, nejsou vidět kopyta - PRE je nafocen úplně nejhůř, nejlíp mi příjde ještě kladrubák, ale to pozadí je bída - no zkrátka moc práce si nedali....

 • 13. Michaela Juklová

  kvalita fotografie a volba pozadí

  16:20 - 02. 06. 2011

  Reaguje na 1.

  právěže Frís by neprošel, protože nemá vidět kopyta. Nejlépe focený je Kladrubák - má vidět správně všechny 4 nohy i s kopyty, není rušivé pozadí a je focený přímo z profilu. I když hlavičku má trošku nakloněnou, ale to není na škodu :o) Jinak taky mne lehce zarazila kvalita fotek. Když něco prezentuji do anket, mohlo by to vypadat lépe :-) Ale koníci jsou to pěkní, každý má určitě nějakou přednost. Mně osobně se asi nejvíce líbí kladrubáček. A co se týče toho pozadí, musím říct, že je v Kladrubech těžké najít dobré pozadí na focení, nedbaje na to, že hřebčínské zdi nejsou všude nejhezčí, navíc toto je ze Slatiňan...

 • 14. bert

  pozadí

  16:54 - 02. 06. 2011

  Reaguje na 13.

  Tak zrovna ve Slatiňanech mají nádherný park, kde by tu fotku mohli udělat. Nebo není problém s koněm dojít na nějaké třeba i odlehlejší, ale dobré místo pro focení. Ale jak už je tu psáno výše, taky evidentně nikdo nad kvalitou fotek moc nebádal a prostě se nějaké vybraly.

 • 15. honza.kam

  nutno rozlišit: "odborně-chovatelská" fotografie a "soutěžně-nejkrásnější" fotografie

  07:38 - 03. 06. 2011

  Reaguje na 13.

  Dobrý den,
  můj názor je takový:
  pokud by se jednalo o čistě "chovatelsko-publikačně-odbornou" fotografii, tak by určitě na tom byla nejlépe fotografie kladrubáka. Tam bych pak pouze vytknul to, že fotit "brutálně" černého koně před světle žlutou zdí, není z hlediska rozsahu citlivosti filmu (či dokonce digitálního čipu) vhodné, pak to dopadne jako zde - stěna ok a kůň podexponován (prohlíženo na kalibrovaném monitoru Samsung XL20).
  Ale zde jde o soutěž NEJKRÁSNĚJŠÍ KŮŇ a tomu provedením odpovídá pouze fotografie fríse - i když nejsou vidět kopyta...
  Jinak v Kladrubech je úžasné nádvoří a není problém nafotit koně s nádherně rozostřeným pozadím na pískovém podkladu s výběrem pozadí na stromy či budovy.
  A ve Slatiňanech je VELICE krásný park. Takže počítám, že najít místo pro důstojnou fotku by se tam dalo.
  Honza Kameník

 • 16. vegi

  Frízák

  11:14 - 03. 06. 2011

  z těchto co tu jsou zde pro mě jednoznačně vítězí frízský kůň-nádhera!!!! ale i kladrubák je krásnej!

 • 17. Vap

  nejkrásnější kůň

  12:44 - 03. 06. 2011

  A to je právě ono, nejkrásnější kůň by se neměl posuzovat podle vlnité hříby po karpy, ale podle celkového exteriéru, kam patří i kopyta...

 • 18. Eva Holubcová

  k Frísovi

  12:56 - 03. 06. 2011

  Ta hříva ale taky zakrývá řadu důležitých informací o exteriéru :) Takže je to sice efektní, ale...

  Co se týče těch kopyt, aspoň stojí na rovném podkladě a tráva je posekaná, i když tam je vepředu jsou stvoly pampelišky (?) co aspoň mě velmi ruší.

  Hlas jsem samozřejmě dala kladrubákovi, u Frísa jsem tu fotku pochválila jen proto, že je zde dost vidět, že si aspoň někdo dal tu práci s aranžováním.

 • 19. kathey

  fotky... po stopadesáté

  13:41 - 03. 06. 2011

  A jaktože předchozí kategorii vyhrál kůň, kterému nejsou vidět kopyta?

  BTW. pokud jsou všechny asociace a svazy jako ta naše (arabi), tak dost věřím i tomu, že majitelům vybraných koní přišel mail se žádostí o fotku, jak se říká, za 5 minut dvanáct...a pokud neměli nic po ruce, tak buď narychlo něco vyfotili, nebo vyhrabali z archivu...

  K frísanovi hříva patří a s ní vypadá krásně. A není problém dohledat více fotek těchto koní...abyste se náhodou všichni nepo... že?

 • 20. Vap

  my se všichni nepo....:-)

  12:18 - 07. 06. 2011

  fotografie koně, na které nejsou vidět kopyta a celý předek pro mě nemá vypovídající hodnotu...btw. byť je hříva nejspíš jejich znak, příjde mi už dost kýčovitá... a to že vyhraje nějaký kůň neznamená, že je ten nej, hodnotit tady může kdo chce ať tomu rozumí či ne a ať je mu 5 nebo 90....a závěrem, fotky si dlehledat samozřejmě můžeme, nicméně tady nehodnotíme "více fotek těchto koní", ale konkrétního koně na konkrétní fotografii....tož tak...:-)

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 1 čtenářů. Celkový počet bodů: 5.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: