Alltech FEI světové jezdecké hry nabízí zážitek pro celou rodinu

14. 09. 2010 18:00

Obrázky: 10

Autor: Tisková informace Rubrika: Všeobecná sdělení Počet přečtení: 4162 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Alltech FEI světové jezdecké hry se uskuteční v kentuckém Lexingtonu od 25. září do 10. října 2010. Světové jezdecké hry se konají každé 4 roky podobně jako olympiáda a mají status mistrovství světa v 8 jezdeckých disciplínách oficiálně uznaných mezinárodní jezdeckou federací Fédération Equestre Internationale (FEI).

Alltech FEI WEG 2010 logoAlltech FEI světové jezdecké hry jsou vlastně mistrovstvím světa v 8 jezdeckých disciplínách uznaných FEI. Tyto hry se konají každé čtyři roky a nyní je budou vůbec poprvé pořádat Spojené státy americké. Mezi sponzory letošních her patří Alltech, Rolex, John Deere, Ariat International, Meydan, Kentucky Ale a Univerzita v Kentucky. Pro více informací o Alltech FEI světových jezdeckých hrách nahlédněte na www.alltechfeigames.com.

I když se jedná o vrcholnou jezdeckou soutěž, Světové jezdecké hry se netýkají pouze koní. Během her se bude na 1224 akrech Kentucky Horse Parku odehrávat také slavnostní veletrh, jehož dění se bude soustředit kolem pěti hlavních areálů nazvaných Alltech Experience Pavilion, Equine Village, Kentucky Experience, Trade Fair s téměř 300 stánky a také French Pavilion, který je věnován hrám, jež se budou konat v roce 2014.

Letošní hry nabízí pro každého něco zajímavého, přičemž děti do 12 let včetně budou mít vstupné zdarma, pokud přijdou v doprovodu platícího dospělého. Na co se tedy mohou děti na Světových jezdeckých hrát letos těšit?

Alltech Experience PavilionV pavilonu Alltech Experience Pavilion nabízí společnost Alltech, hlavní sponzor her, zábavní a vzdělávací aktivity, prostřednictvím kterých se mohou děti dozvědět mnoho zajímavého o farmaření, potravinách a životním prostředí. Alltech je světový lídr v oblasti výživy pro zvířata, veterinární péče a užitkovosti zvířat. Společnost usiluje o vývoj přírodních doplňků krmiva, které zlepšují zdravotní stav zvířat a zároveň jsou bezpečné pro životní prostředí. Alltech Experience Pavilion nabídne dětem řadu aktivit:

  • V oddělení pavilonu nazvaném Kidzone (dětský koutek) se děti formou interaktivní výstavy dozvědí více o životě na farmě a o původu potravin.
  • Z Newportského akvária přivezou tučňáky a mazlivé žraloky, které si budou děti moci pohladit a pozdravit se s nimi!
  • Slavná kentucká firma Dippin' Dots vyrábějící proslulé a lahodné zmrzlinové perličky bude divákům všech věkových kategorií nabízet vzorky zdarma a předvede jim, jak se tento mražený zázrak vyrábí. Jen málo lidí ví, že tuto pochoutku vymysleli v Alltechu!

Aktivity v areálu nazvaném Equine Village budou oslavovat všechno, co se týká jezdectví. V této „vesničce" se o zábavu postarají baviči z celého světa a budou se zde konat ukázky a zvláštní výstavy, které nepochybně přinesou zajímavé poznatky každému, kdo se zajímá o jezdectví! Děti si zamilují dětský koutek, který nabízí následující aktivity a atrakce:

  • Splétání koňských ohonů a archeologické pátrání po kostech ukrytých pod zemí.
  • Prohlídka modelů koní jménem Semore a Quattro - tyto anatomické modely v životní velikosti děti poučí o stavbě koňského těla.
  • Projížďka na mechanické krávě a mechanickém honáckém koni Národní asociace honáckých koní (NCHA).
  • Možnost pohladit si a vyhřebelcovat poníky.
  • Realistická expozice vesnice původních obyvatel Ameriky se skutečnými týpí, bubeníky, vypravěči a původním dostavníkem z počátku 19. století.
  • Návštěva mistra světa ve stavění hradů z písku a možnost stavět si s ním na obrovském pískovišti v Equine Village.

Kentucky ExperienceV pavilonu Kentucky Experience budete mít možnost se jedinečným způsobem seznámit s kulturou státu bluegrassu. Kromě toho, že je Kentucky známo jako centrum všeho, co se týká koní, má tento stát hodně co nabídnout také v oblasti jídla, umění, hudby a to není zdaleka vše! Děti si užijí při prohlídkách výstav prezentujících přírodní klenoty Kentucky, ochutnávkách kentuckých dobrot a tancování při hudbě místních muzikantů. Pavilon Kentucky Experience je překvapí přehlídkou zajímavostí od řemesel přes rychlé korvety až po jeskyně!

Celá rodina bude mít možnost užít si neuvěřitelné nákupy na prodejní výstavě s názvem Trade Fair. Vystavovatelé budou nabízet širokou škálu dárků, sběratelských předmětů, uměleckých děl, oblečení a výstroje, postrojů, šperků a dalšího jedinečného zboží. Několik prodejců bude nabízet také zboží, které se bude líbit dětem: zábavná písmena Alphabet Art, výrobky značky Däv, nabídky dárkové prodejny Kentucky Horse Park, výrobky značky Zoubaby a ještě mnohem více!

French Pavilion pozve hosty na setkání v Normandii, kde se budou v roce 2014 konat příští Světové jezdecké hry. Zde si diváci budou moci Francii doslova vychutnat, protože zástupci Normandie budou zdarma rozdávat vzorky francouzských sýrů, čokolád, jablečných moštů a řady jiných výrobků. A kulinářské zážitky se neomezí jen na ochutnávky, k vidění budou i ukázky vaření francouzských šéfkuchařů!

Děti a celé rodiny si jistě nenechají ujít šanci zhlédnout největší jezdeckou událost na světě! Vstup na všechna místa a akce bude možný se vstupenkou do areálu her nebo s lístkem na jezdecké soutěže.

Vstupenky jsou stále k mání a lze je zakoupit na ticketmaster.com, telefonicky na 1-888-934-2010 nebo v kterékoliv prodejně Ticketmaster.

Podrobné informace najdete na www.alltechfeigames.com.

Alltech FEI světové jezdecké hry, které se budou konat v kentuckém Lexingtonu v USA od 25. září do 10. října, mají statut mistrovství světa v osmi disciplinách oficiálně uznaných mezinárodní jezdeckou federací Fédération Equestre Internationale (FEI). Hry se letos poprvé konají mimo Evropu, přičemž vstupenky si již zakoupili zájemci ze všech 50 amerických států a také z více než 50 dalších zemí.


Horse park ve výstavbě - Alltech pavilon a Kentucky pavilon získávají svou podobu

Začátek září: Výstavba areálu Kentucky Horse Parku pokračuje, a to přípravou Alltech pavilonu a Kentucky pavilonu, které tak budou součástí zázemí pro Alltech FEI světové jezdecké hry 2010.

výstavba Alltech pavilonuAlltech pavilon vyrůstá v blízkosti Návštěvnického centra. Bude složen z několika stanů, jež budou nabízet různé aktivity a zajímavou zábavu pro návštěvníky. Spolu s exhibicí Newportského akvária zde najdete živou hudbu, Kidzone - koutek pro děti, vynikající zmrzlinu Dippin´Dots a mnoho dalšího.

Kentucky pavilon nabídne návštěvníkům uvítací centrum, výstavní pavilon, produktový pavilon a zábavní pavilon. Zde budou představeny pozoruhodnosti, chutě a zvuky, které Kentucky nabízí.

V této lokalitě bude také umístěn veletrh s více než 300 stánky se zbožím všech druhů od šperků až po jezdecké potřeby. Veletržní pavilon bude postaven jako poslední.

Blíží se dokončení i dalších montovaných budov v blízkosti otevřeného stadionu. Na finální úpravy čeká centrum pro média, Makers Mark Bourbon Village Hospitality Pavilon a další exhibiční prostory sponzorů a jezdecké federace.

Dělníci mají s blížícími se Alltech FEI světovými jezdeckými hrami při přípravách Horse Parku napilno. Sledujte vývoj příprav a novinky na http://www.alltechfeigames.com/news/newsarchive.aspx.

MVDr. Romana Babáková, Alltech C. Z.
(podle zprávy: Staff Writer)


První koně již přijíždějí do Kentucky Horse Parku na Alltech FEI světové jezdecké hry

10. září odpoledne, tedy 14 dní před zahájením světových jezdeckých her 2010, přijela do Kentucky Horse Parku první skupina koní. Jsou to koně, kteří budou reprezentovat Chile a Guatemalu v mistrovství světa ve vytrvalosti. Poté, co byli letecky dopraveni do USA, strávili karanténu v Miami a odtud přijeli přepravníkem do Kentucky.

První koně z Evropy by měli přicestovat již dnes a karanténu stráví v Cincinnati v severním Kentucky.

první koně z Chile a Guatelmaly vstupují na půdu Kentucky

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: