Aktuálně k COVID-19

15. 03. 2020 20:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Rubrika: Zdraví a veterinární péče Zdroj: Státní veterinární správa Počet přečtení: 1101 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V souvislosti s aktuální pandemií onemocnění novým koronavirem (COVID-19) se stále častěji objevují dotazy na možné šíření viru zvířaty či prostřednictvím potravin.

Dle oficiálního vyjádření Světové organizace pro zdraví zvířat (OIE) neexistuje žádný důkaz o tom, že by se zájmová či hospodářská zvířata uplatňovala v šíření viruDalší informace naleznete zde.

Zvířata sice jsou pravděpodobným původním zdrojem viru, ale v současné době se dle všech známých informací virus šíří pouze z člověka na člověka.

Situaci pečlivě monitoruje také Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA). Podle jeho aktuálního vyjádření v současné době neexistují důkazy o tom, že by potraviny byly pravděpodobným zdrojem či cestou přenosu viru. Více k danému tématu naleznete zde.

Další informace ohledně nákazy COVID-19 lze nalézt například také na webových stránkách Evropské Komise či na stránkách Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC)

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: