Nejnovější články

 • Terezka Procházková 4 roky s Carmelitou v doprovodu maminky v mladém vystavovateli Moravský Show Pony Šampionát (MSPŠ) je seriálová výstavní soutěž ve speciálních výstavních třídách probíhající na Moravě. Speciální výstavní třídy pocházejí z Velké Británie, kde jsou velice oblíbené nejen v rámci soutěží, ale mají i chovatelský význam. Ve Velké Británii mají již více jak stoletou tradici.

  Autor: Žaneta Lodzianová Pony sport Přečteno: 85x

 • V červenci akce za akcí bez oddechu!

  18. 07. 2019 08:00 − Zveřejněn včera

  Věděli jste, že strečink se dělí na aktivní pod sedlem a pasivní, tedy cvičení s vaším koněm ze země? Třetí červencový víkend opět nabídne více než dvě desítky skokových a drezurních závodů... stačí tedy jen zalistovat kalendářem České jezdecké federace a vybrat, kam, kdy a s kým vyrazíte. Ale to rozhodně není vše, co přinese tento víkend!

  Autor: EQCH redakce Pozvánky Přečteno: 228x

 • Oblíbenost plemeníků PK CS

  17. 07. 2019 07:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Russel II Vizitkou každého plemeníka je jeho potomstvo, ale o něčem hovoří také oblíbenost hřebců, tedy počet klisen, pro které je chovatelé zvolí. Dnes se tak podíváme na čísla a to, co nám o oblíbenosti plemenných hřebců působících v rámci PK CS řeknou. A protože dívat se na data z jednoho jediného roku by byla nuda, zaměříme se na plemeníky působící v chovu PK CS...

  Autor: Martina Cerhová Plemeníci Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 1043x

 • Hříbata narozená na počátku roku jsou menší, než hříbata později narozená a tyto rozdíly prokazatelně přetrvávají nejméně 12 týdnů po jejich narození Většina klisen, která měla být v letošní připouštěcí sezóně zapuštěna, už nejspíše zapuštěna byla. Pokud ale právě vaše klisna ještě nezabřezla a vy si nejste jisti, jestli má smysl letos ještě v reprodukčních aktivitách pokračovat, rozhodně byste neměli klesat na mysli. Pusťte se bez obav do toho! Nejnovější výzkumy totiž naznačují, že hříbata...

  Autor: Gabriela Rotová Odborné studie Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 1324x

 • Staroušci 30 a výš - rarita, nebo běžná realita?

  15. 07. 2019 06:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Fífa, 42 let Ne, není běžné, abychom potkávali třicetileté a starší koně. Na druhou stranu jich v republice není málo – až jsem se divila! A víte, co je společným rysem naprosto všech majitelů těchto koňských babiček (ty jsou v převaze) a dědečků? Jestli hádáte, že obrovská láska, hádáte správně.

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Ustájení a péče o koně Přečteno: 2508x

 • Koně z Fukušimy

  12. 07. 2019 06:00 − Zveřejněn před 7 dny

  Svatyně Toshogu V pátek 11. března 2011 ve 14:46 místního času došlo na severovýchodě Japonska k zemětřesení o síle 9 stupňů. Samotné zemětřesení nepřineslo takovou zkázu jako následná tsunami dosahující výšek od 8 do 38 metrů a havárie jaderné elektrárny Fukušima. Srdce obyvatel okolního kraje však nepatří elektrárně, ale už přes tisíc let koním.

  Autor: Michaela Burdová Různé Přečteno: 1065x

 • Ostře nabitý druhý červencový víkend je za dveřmi!

  11. 07. 2019 07:00 − Zveřejněn před 8 dny

  Metropolitní dostihová sezóna pokračuje 12. července Letním dostihovým dnem Mistrovská drezura, svod španělských koní, vzdělávání i rodeo - o tom všem bude druhý červencový víkend! Přestože jsou avizovány přeháňky i silné bouřky, teploty zůstanou příjemně letní. Kam tedy vyrazíte o druhém červencovém víkendu vy?

  Autor: EQCH redakce Pozvánky Přečteno: 400x

 • Úspěch českých chladnokrevných spřežení v Bavorsku

  10. 07. 2019 07:00 − Zveřejněn před 9 dny

  Nejmladší závodník Česká ekipa – Jirka Foist ze Štichova s Narexem (SN) a Nagirem (SN) a s ním Radek Žák z Vesců s koněm Daniel (polský chladnokrevník) – se vydala na pozvání pořádající rodiny K. Wittmanna do Hinterwies, Sankt Englmar v okrese Kotzting. Jel jsem s nimi, chtěl jsem vidět nějaké nové překážky a také poznat systém hodnocení soutěže.

  Autor: Josef Našinec Sport chladnokrevníků Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 358x

 • Trakéni vrací úder III.

  9. 07. 2019 08:00 − Zveřejněn před 10 dny

  Pythagoras a Arogno Německý odborník Jan Tönjes se v posledním díle trakénské série vrací k významným trakénským plemeníkům – zdá se, že vše začíná i končí u Arogna… Zmíněna jsou taková jména jako Monteverdi, Caprimond či Hohenstein.

  Autor: The Horse Magazine Chov koní Přečteno: 619x

 • Červené vykřičníky pravidel bezpečnosti a slušného chování

  8. 07. 2019 06:00 − Zveřejněn před 11 dny

  Jestliže je jezdec na kruhu, musí vždy nechat prostor na stěně volný těm, kteří jezdí po obvodu jízdárny Prázdniny a léto. Přišel čas, kdy do sedel usedají i ti, kteří v něm pravidelně nepobývají, a i množství organizovaných jezdeckých akcí s každým dnem graduje. V bublajícím kotli letních jezdeckých událostí nabývá na významu dokonalá znalost pravidel bezpečnosti. Ta ale stále ještě nejsou notoricky dobře známá. Někdy se na startu soutěže objeví jeden...

  Autor: Gabriela Rotová Nehody a prevence 2 Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 2080x

O koních jinde

RSS Další PR novinky

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: