Nejnovější články

 • 4DD v ČR poprvé ve 3D aneb taková normální klinika

  20. 05. 2019 06:00 − Zveřejněn včera

  Karin chválí jezdce i kobylku „Máte koně? A mohla bych ho vidět?“ Touto parafrází by mohla začínat březnová klinika na Krkavčí hoře s holandskými lektorkami dr. Karin Leibbrandt a Tessou Roos. Ale jelikož lektorky neumějí česky ještě ani slovo, vítají ve čtvrtek ráno všechny účastníky v angličtině a samozřejmě s úsměvem. O překlad se stará Hana Drahošová, organizátorka celé akce a...

  Autor: Kateřina Beňová, Hana Drahošová Kurzy, semináře, soustředění Přečteno: 598x

 • Z cirkusu na olympiádu - Elvira Guerra

  17. 05. 2019 07:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Elvira Guerra Vynikající jezdkyně Elvira Guerra pocházela ze slavného cirkusového rodu a jezdila na olympiádě v Paříži roku 1900 v disciplíně hunter hacks. Její jméno není příliš známé, ale není divu. Pařížské hry smutně proslavila spíše střelba do živých holubů a organizační chaos. Kdo tedy byla tajemná Elvira a v čem byly OH 1900 tak bizarní?

  Autor: Michaela Burdová Historie jezdectví Přečteno: 486x

 • O víkendu za araby, na závody nebo snad vzdělávat se?

  16. 05. 2019 06:00 − Zveřejněn před 5 dny

  Výstava arabů se koná na Letné o víkendu 18. a 19. května Před Servácem není léta, po Serváci s mrazy veta... tolik jedna z mnoha lidových pranostik týkajících se počasí, které by mělo přijít po "ledových mužích". Uvěříte prastarým povídačkám, opustíte teplo domova a vyrazíte o nadcházejícím víkendu za poznáním nebo další dávkou adrenalinu? A už víte kam?

  Autor: EQCH redakce Pozvánky Přečteno: 370x

 • Velští pony a kob ve výstavních kruzích - praktické tipy

  15. 05. 2019 07:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Výstavní postoj Nejen ve sportu, ale i ve výstavnictví platí, že čím je poctivější domácí příprava, tím lepšího výsledku nejspíše dosáhneme. A jak se tedy na významnou chovatelskou událost, kterou výstava bezesporu je, perfektně připravit? O tom si něco řekneme dnes.

  Autor: Gabriela Rotová Chov koní Přečteno: 466x

 • Zahájení dostihové sezóny v Pardubicích pro Ange Guardiana

  14. 05. 2019 07:00 − Zveřejněn před 7 dny

  P5081840.JPG Dne 8. května 2019 byla již tradičně zahájena dostihová sezóna na závodišti v Pardubicích. Na diváky čekalo celkem sedm dostihů, kdy hlavním dostihem byla Úvodní cross country Koroka.

  Autor: Monika Suchankova Dostihy Přečteno: 249x

 • Sucho coby impuls k hospodárnosti?

  13. 05. 2019 07:00 − Zveřejněn před 8 dny

  Pořešené základní výběhy tak, aby koně nemuseli stát v mokrá období v bahně, nebývaly samozřejmostí... Od loňského roku se táhne celou koňáckou scénou jako tenká červená nit (oprava: jako tlusté rudé lano!) téma sucha. Bohužel téma natolik závažné a oblast našeho zájmu (koně) postihující do tak obrovské šíře a hloubky, že občas snadno přerůstá v paniku. Šťastní přešťastní koňáci, kteří dosud nevěří, že fenomén sucha tu reálně je a nejde pouze o...

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Ustájení a péče o koně Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 2484x

 • Na Letné se předvedou arabští koně

  10. 05. 2019 07:00 − Zveřejněn před 11 dny

  Výstava arabů se koná na Letné o víkendu 18. a 19. května Pokud nemáte ještě žádné plány na víkend 18. a 19. května, můžete jej příjemně strávit v Praze na Letenské pláni, kde se uskuteční výstava plnokrevných arabských koní. Na programu je XVIII. česká národní přehlídka a následně IX. ročník mezinárodní výstavy Prague Intercup.

  Autor: Renata Kolářová Pozvánky Přečteno: 678x

 • Pozvánky na víkend: za adrenalinem i vzděláním

  9. 05. 2019 07:00 − Zveřejněn před 12 dny

  XVII. Czech Championship Appaloosa Show Jaro je v plném proudu, počasí se už zase docela umoudřilo a květen je naplněný akcemi všeho druhu. Abychom vám ulehčili orientaci v čase a prostoru a pomohli vám rozhodnout se, jak a kde prožijete nadcházející víkend, posbírali jsme pro vás v redakci pár tipů, kam vyrazit za adrenalinem či za poznáním. Je tedy libo pokochat se krásou koní plemene appaloosa anebo se...

  Autor: EQCH redakce Pozvánky Přečteno: 390x

 • Akademika za odměnu

  7. 05. 2019 06:00 − Zveřejněn před 14 dny

  První pokusy o přenesení váhy dozadu, Tilly pracuje s neznámými lidmi (a lidé s neznámým koněm) Akademické jezdecké umění se stává stále oblíbenějším. Do Čech historicky poprvé zavítala Švédka Angelica Hesselius, která se vzdělává u Benta Branderupa (Academic Art of Riding), ale její práce je založená na pozitivním posilování neboli práci s odměnou.

  Autor: Jana Lohrová Kurzy, semináře, soustředění Přečteno: 859x

 • Bojíte se? Nevadí. Jen hlupák by se nebál!

  6. 05. 2019 06:00 − Zveřejněn před 15 dny

  Vaše obavy mohou být spojeny nejen s konkrétní situací, ale i s konkrétním koněm Přestože jsme každý jiný, jedno je nám všem společné. A jen nečestní by tuto skutečnost popírali. Víme, co je strach a jaká je jeho síla. A to je nejen přirozené, ale také zdravé. Proč si tedy skutečnost, že nás strach ovládá, nepřiznat a proč s ním nebojovat. Nic totiž není nemožné! :)

  Autor: Gabriela Rotová Zdraví a psychologie jezdce Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 3642x

O koních jinde

RSS Další PR novinky

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: