Nejnovější články

 • Kmín kořenný - expert na lidský i koňský břichabol

  21. 05. 2019 07:00 − Zveřejněn včera

  Koním sypte do krmení jednu až dvě vrchovaté polévkové lžíce, ráno i večer, ale pouze krátkodobě. Každý jistě známe koření, které naše babičky sypaly při vaření brambor do vody s odůvodněním, že díky tomu budou uvařené brambory „lepší“. Vždy mne zajímalo, v čem budou lepší? Proč? To už jsem se ale od babičky tak přesně nedozvěděla... Přesto dodnes do vody na vaření brambor malou lžičku kmínu přisypávám. Na rozdíl od babičky ale už vím, proč...

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Různé Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 218x

 • 4DD v ČR poprvé ve 3D aneb taková normální klinika

  20. 05. 2019 06:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Karin chválí jezdce i kobylku „Máte koně? A mohla bych ho vidět?“ Touto parafrází by mohla začínat březnová klinika na Krkavčí hoře s holandskými lektorkami dr. Karin Leibbrandt a Tessou Roos. Ale jelikož lektorky neumějí česky ještě ani slovo, vítají ve čtvrtek ráno všechny účastníky v angličtině a samozřejmě s úsměvem. O překlad se stará Hana Drahošová, organizátorka celé akce a...

  Autor: Kateřina Beňová, Hana Drahošová Kurzy, semináře, soustředění Přečteno: 718x

 • Z cirkusu na olympiádu - Elvira Guerra

  17. 05. 2019 07:00 − Zveřejněn před 5 dny

  Elvira Guerra Vynikající jezdkyně Elvira Guerra pocházela ze slavného cirkusového rodu a jezdila na olympiádě v Paříži roku 1900 v disciplíně hunter hacks. Její jméno není příliš známé, ale není divu. Pařížské hry smutně proslavila spíše střelba do živých holubů a organizační chaos. Kdo tedy byla tajemná Elvira a v čem byly OH 1900 tak bizarní?

  Autor: Michaela Burdová Historie jezdectví Přečteno: 509x

 • O víkendu za araby, na závody nebo snad vzdělávat se?

  16. 05. 2019 06:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Výstava arabů se koná na Letné o víkendu 18. a 19. května Před Servácem není léta, po Serváci s mrazy veta... tolik jedna z mnoha lidových pranostik týkajících se počasí, které by mělo přijít po "ledových mužích". Uvěříte prastarým povídačkám, opustíte teplo domova a vyrazíte o nadcházejícím víkendu za poznáním nebo další dávkou adrenalinu? A už víte kam?

  Autor: EQCH redakce Pozvánky Přečteno: 386x

 • Velští pony a kob ve výstavních kruzích - praktické tipy

  15. 05. 2019 07:00 − Zveřejněn před 7 dny

  Výstavní postoj Nejen ve sportu, ale i ve výstavnictví platí, že čím je poctivější domácí příprava, tím lepšího výsledku nejspíše dosáhneme. A jak se tedy na významnou chovatelskou událost, kterou výstava bezesporu je, perfektně připravit? O tom si něco řekneme dnes.

  Autor: Gabriela Rotová Chov koní Přečteno: 485x

 • Zahájení dostihové sezóny v Pardubicích pro Ange Guardiana

  14. 05. 2019 07:00 − Zveřejněn před 8 dny

  P5081840.JPG Dne 8. května 2019 byla již tradičně zahájena dostihová sezóna na závodišti v Pardubicích. Na diváky čekalo celkem sedm dostihů, kdy hlavním dostihem byla Úvodní cross country Koroka.

  Autor: Monika Suchankova Dostihy Přečteno: 257x

 • Sucho coby impuls k hospodárnosti?

  13. 05. 2019 07:00 − Zveřejněn před 9 dny

  Pořešené základní výběhy tak, aby koně nemuseli stát v mokrá období v bahně, nebývaly samozřejmostí... Od loňského roku se táhne celou koňáckou scénou jako tenká červená nit (oprava: jako tlusté rudé lano!) téma sucha. Bohužel téma natolik závažné a oblast našeho zájmu (koně) postihující do tak obrovské šíře a hloubky, že občas snadno přerůstá v paniku. Šťastní přešťastní koňáci, kteří dosud nevěří, že fenomén sucha tu reálně je a nejde pouze o...

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Ustájení a péče o koně Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 2507x

 • Na Letné se předvedou arabští koně

  10. 05. 2019 07:00 − Zveřejněn před 12 dny

  Výstava arabů se koná na Letné o víkendu 18. a 19. května Pokud nemáte ještě žádné plány na víkend 18. a 19. května, můžete jej příjemně strávit v Praze na Letenské pláni, kde se uskuteční výstava plnokrevných arabských koní. Na programu je XVIII. česká národní přehlídka a následně IX. ročník mezinárodní výstavy Prague Intercup.

  Autor: Renata Kolářová Pozvánky Přečteno: 690x

 • Pozvánky na víkend: za adrenalinem i vzděláním

  9. 05. 2019 07:00 − Zveřejněn před 13 dny

  XVII. Czech Championship Appaloosa Show Jaro je v plném proudu, počasí se už zase docela umoudřilo a květen je naplněný akcemi všeho druhu. Abychom vám ulehčili orientaci v čase a prostoru a pomohli vám rozhodnout se, jak a kde prožijete nadcházející víkend, posbírali jsme pro vás v redakci pár tipů, kam vyrazit za adrenalinem či za poznáním. Je tedy libo pokochat se krásou koní plemene appaloosa anebo se...

  Autor: EQCH redakce Pozvánky Přečteno: 398x

 • Akademika za odměnu

  7. 05. 2019 06:00 − Zveřejněn před 15 dny

  První pokusy o přenesení váhy dozadu, Tilly pracuje s neznámými lidmi (a lidé s neznámým koněm) Akademické jezdecké umění se stává stále oblíbenějším. Do Čech historicky poprvé zavítala Švédka Angelica Hesselius, která se vzdělává u Benta Branderupa (Academic Art of Riding), ale její práce je založená na pozitivním posilování neboli práci s odměnou.

  Autor: Jana Lohrová Kurzy, semináře, soustředění Přečteno: 871x

O koních jinde

RSS Další PR novinky

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům:

Nejbližší akce

Květen 2019

Po Út St Čt So Ne