Nejnovější články

 • logo ASCHK ČR, o.s. Dne 8. listopadu 2019 proběhne na Mendelově univerzitě v Brně seminář „Aktuální problémy chovu a šlechtění koní v ČR“. Na semináři budou s odborníky diskutována témata týkající se chovu a šlechtění koní, situace ve státních chovatelských organizacích, problematiky dostihového sportu, veterinárních otázek, legislativy, podkovářství a další. Pozor,...

  Autor: Tisková informace Chov koní Přečteno: 13x

 • Vrchol sezóny pro haflingy opět v Pardubicích

  23. 10. 2019 07:00 − Zveřejněn dnes

  Newcomer se stal šampionem hřebců. Po loňské pauze, kdy náš svaz nepořádal žádnou větší akci pro haflingy, kromě tradičního šampionátu mladých klisen, protože většinu času zabrala příprava a účast na Mistrovství Evropy v Rakousku, jsme se letos rozhodli navázat na úspěšný Mezinárodní šampionát, který se konal v roce 2017 v Pardubicích. Stejně jako před dvěma lety jsme propojili výstavu a...

  Autor: Veronika Jenikovská Chov koní Přečteno: 147x

 • S Theophilem vstříc Velké pardubické

  22. 10. 2019 07:00 − Zveřejněn včera

  Kuk Vítězem letošního 129. ročníku Velké pardubické je devítiletý francouzský hnědák Theophilos s žokejem Josefem Bartošem. Theo je zvláštní nejen svojí emotivní, vznětlivou povahou, ale i tím, že nemá jen jednoho majitele – má jich hned kolem stovky! Je to opravdu možné? Na to všechno jsem se vyptala Kateřiny Mrázové, jedné z členek zmíněného klubu vlastníků.

  Autor: Kateřina Mrázová Dostihy Přečteno: 2596x

 • Vedení koně v obratech

  21. 10. 2019 06:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Do obratů nepřidáváme, ani nebrzdíme, jezdíme plynule a v taktu Jedním ze základních stavebních kamenů kvalitního jezdectví je správné vedení koně v obratech. Po rovné přímce se totiž logicky do nekonečna pohybovat nemůžeme :) Kůň každé disciplíny, tedy i ten, který je ježděn výhradně rekreačně, by se tedy měl naučit korektně jezdit obraty a ohýbat se. Kůň nemůže kráčet po zakřivených liniích rovný jako prkno,...

  Autor: Gabriela Rotová Teorie ježdění 2 Přečteno: 3297x

 • Česká vytrvalost v Šamoríně dvakrát na bedně

  18. 10. 2019 20:00 − Zveřejněn před 5 dny

  Šamorín socha 12. října se v Šamoríně černá labuť opět proměnila v bílou a plemeník Dahoman I-CZ si přičetl další bonus v podobě výkonů jeho potomstva. V nejtěžších soutěžích na sto dvacet a sto šedesát kilometrů české jezdkyně zabraly na pódiu 3. a 2. místo.

  Autor: Michaela Burdová Vytrvalost Přečteno: 464x

 • Den plný dětí a poníků

  18. 10. 2019 07:00 − Zveřejněn před 5 dny

  Dagmar Semerádová s vodičem Vendulou Hořínkovou Již podzimní počasí přivítalo soutěžící a diváky dne 28. září 2018 na akci Pony den Studénka na Jarošově statku. V letošním roce se organizace akce ujal Sportovní klub Jarošův statek, z.s., který se věnuje dětem už od 5 let v oblasti jezdeckého sportu a vystavovatelství. Den plný dětí a poníků byl dějištěm 5. kola Moravského Show Pony Šampionátu 2019.

  Autor: Svatava Vidoňová Pony sport Přečteno: 250x

 • Nabité skokové finále KMK 2019

  17. 10. 2019 06:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Jimmy Jane Víkend 14.-15. 9. 2019 patřil v krásném areálu Zemského hřebčince Písek s.p.o. letošnímu finále skokových Kritérií mladých koní. Celkem 106 koní čelilo pod bedlivým dohledem komisařů, kterými byli Jan Chýle, Luboš Kozák a Roman Drahota, nástrahám parkuru i nové jízdárny, neboť se museli vypořádat také s přechody slunce-stín.

  Autor: Martina Cerhová Chov koní Přečteno: 494x

 • Vznik kolik u koní mají zřejmě na svědomí i fáze Měsíce...

  16. 10. 2019 06:00 − Zveřejněn před 7 dny

  Vznik kolik u koní mají zřejmě "na svědomí" i fáze Měsíce... Přestože se mnohým může zdát pohyb Měsíce po obloze jako něco vzdáleného a ne příliš podstatného, už i moderní věda uznává, že Měsíc a jeho fáze na nás významný vliv mají. Náš nejbližší kosmický soused, Měsíc, totiž neovlivňuje jen hydrosféru naší Země, ale také její atmosféru, litosféru, ionosféru a biosféru. A to rozhodně ne nevýznamně.

  Autor: Gabriela Rotová Odborné studie Přečteno: 638x

 • Theophilova pohádka ve strhující Velké pardubické

  15. 10. 2019 06:00 − Zveřejněn před 8 dny

  Theophilos a Pavla Váňová Dne 13. října se běžel vrchol dostihové sezóny, Velká pardubická. Dostih, který za svou historii píše příběhy a vzbuzuje emoce. A nebylo tomu jinak ani letos ve 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou, která byla ve znamení splnění snů pro několik desítek lidí.

  Autor: Monika Suchánková Dostihy Přečteno: 1981x

 • Za romantikou a dobrodružstvím v sedle do Afriky? Proč by ne!

  14. 10. 2019 05:00 − Zveřejněn před 9 dny

  El Paso... Afrika... média nám dnes Afriku monotónně servírují jako kontinent konfliktů, bídy a beznaděje. Tak plochá a bezbarvá ale Afrika zcela jistě není. Nejeden z nás se do ní zamiloval, nejeden z nás o její návštěvě sní... Marek Srb, zakladatel projektu Zažij koňácké dobrodružství na afrických farmách, nás v dnešním rozhovoru seznámí s jednou z možností, jak své...

  Autor: Gabriela Rotová Jezdecká turistika Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 551x

O koních jinde

RSS Další PR novinky

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: