Nejnovější články

 • Vznik kolik u koní mají zřejmě "na svědomí" i fáze Měsíce... Přestože se mnohým může zdát pohyb Měsíce po obloze jako něco vzdáleného a ne příliš podstatného, už i moderní věda uznává, že Měsíc a jeho fáze na nás významný vliv mají. Náš nejbližší kosmický soused, Měsíc, totiž neovlivňuje jen hydrosféru naší Země, ale také její atmosféru, litosféru, ionosféru a biosféru. A to rozhodně ne nevýznamně.

  Autor: Gabriela Rotová Odborné studie Přečteno: 269x

 • Theophilova pohádka ve strhující Velké pardubické

  15. 10. 2019 06:00 − Zveřejněn včera

  Theophilos a Pavla Váňová Dne 13. října se běžel vrchol dostihové sezóny, Velká pardubická. Dostih, který za svou historii píše příběhy a vzbuzuje emoce. A nebylo tomu jinak ani letos ve 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou, která byla ve znamení splnění snů pro několik desítek lidí.

  Autor: Monika Suchánková Dostihy Přečteno: 1459x

 • Za romantikou a dobrodružstvím v sedle do Afriky? Proč by ne!

  14. 10. 2019 05:00 − Zveřejněn před 2 dny

  El Paso... Afrika... média nám dnes Afriku monotónně servírují jako kontinent konfliktů, bídy a beznaděje. Tak plochá a bezbarvá ale Afrika zcela jistě není. Nejeden z nás se do ní zamiloval, nejeden z nás o její návštěvě sní... Marek Srb, zakladatel projektu Zažij koňácké dobrodružství na afrických farmách, nás v dnešním rozhovoru seznámí s jednou z možností, jak své...

  Autor: Gabriela Rotová Jezdecká turistika Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 358x

 • Světový pohár v drezúře: 40 let trendů chovu

  11. 10. 2019 06:00 − Zveřejněn před 5 dny

  Coroado Jak se změnil drezúrní chov v průběhu posledních 40 let? Byl světový pohár již od počátku doménou čistě drezúrních koní? A co podíl plnokrevné krve u umístěných koní? Pokračování překladu z pera Christophera Hectora a Gemmy Alexander.

  Autor: The Horse Magazine Chov koní Přečteno: 419x

 • Mistrovství České republiky v paravoltiži 2019

  10. 10. 2019 06:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Tereza Dovicová Staccato pneumatik na jistém úseku D1 napovídá, že do Brna to už není daleko. Ještě je tma a prší. V areálu Veterinární a farmaceutické univerzity vyložíme koně. Mohutný slezský norik Patron zapluje do jednoho z pečlivě nachystaných boxů a pustí se do sena. Je půl sedmé ráno a národní šampionát v paravoltiži začíná přesně v 11 hodin.

  Autor: Michaela Burdová Parajezdectví Přečteno: 315x

 • Jak dopadl Moravský šampionát britských plemen

  9. 10. 2019 06:00 − Zveřejněn před 7 dny

  Gadžo Permoník výstavně nejúspěšnější vícešampion Moravského šampionátu V letošním roce se na Moravě uskutečnily tři chovatelské výstavy britských plemen koní a pony. Všechny výstavy byly posuzované zahraničními posuzovateli a členy RPK daných plemen a součástí vybraných výstav byl i svod. Pro podporu chovatelství se tyto tři výstavy a vystavovaná zvířata hodnotila podle umístění nejen ve svých třídách, ale i jednotlivých...

  Autor: Žaneta Lodzianová Chov koní Přečteno: 429x

 • Stereotypní chování koní... odvrácená tvář našeho světa?

  8. 10. 2019 06:00 − Zveřejněn před 8 dny

  Stereotypie se objevujíe u koní, kteří nemají vhodně nastavenu krmnou dávku, jsou sociálně izolovaní, mají nedostatečnou sociální interakci, jsou nedostatečně nebo nevhodně emociálně a kognitivně stimulovaní a mají nedostatek pohybu Co stojí za stereotypním chováním koní? Jaké jsou jeho příčiny? Které kategorie koní jsou ke vzniku těchto zlozvyků náchylné a proč? Mohou se tomuto chování koně jeden od druhého naučit? A jsme na vině my? Jezdci a chovatelé? Anebo za to všechno může jen a jen genetika?

  Autor: Gabriela Rotová Zdraví a veterinární péče Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 1548x

 • Když jezdec nemá svůj den – úrazy páteře

  7. 10. 2019 06:00 − Zveřejněn před 9 dny

  Pád Po úrazech hlavy je nejobávanějším důsledkem nehody v jezdectví úraz páteře, zlomeniny obratlů a samozřejmě poškození míchy. Ve smyslu rčení „poznej svého nepřítele“ a pro lepší povědomí o první pomoci a následcích se dnes podívejme na úrazy páteře okem odborníka, MUDr. Zoltána Németha.

  Autor: MUDr. Zoltán Németh Zdraví a psychologie jezdce Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 2069x

 • Vzpomínka na Národní výstavu NPS 2019

  4. 10. 2019 07:00 − Zveřejněn před 12 dny

  WHP-TS Linda Dvořáková a Marah Simon Předvedení koně ve výstavním kruhu, ať už na ruce, pod sedlem či v zápřeži může ovlivnit mnoho různých věcí a je veliké umění, když vystavující zvládne svého koně správně připravit a namotivovat tak, aby se pak ve výstavním kruhu prezentoval v tom nejlepším světle. Komu se tento obtížný úkol podařil na Národní výstavě NPS 2019 zvládnout nejlépe, se...

  Autor: Iveta Lewingerová a Rafífa Hamoudová Chov koní Přečteno: 421x

 • Z vesmíru Adama Panchartka Většina z nás, kteří se alespoň sem tam ve světě westernu pohybují, Adama Panchartka znají anebo o něm přinejmenším slyšeli... Adam se věnuje obsedání koní, pracuje s problematickými koňmi, lasuje, značkuje telata v různých koutech světa, vede kliniky a sám na zkušenou také často jezdí. Vzdělával se ve společnosti mnoha zvučných jmen... Jeff Sanders, Paul...

  Autor: Gabriela Rotová Kdo je kdo Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 1093x

O koních jinde

RSS Další PR novinky

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: