90. Karlovarská dvojnásobná míle se běží již tento pátek

12. 06. 2018 21:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace, Marcela Kozová Foto: Marcela Kozová Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 689 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Vrcholem druhého dostihového odpoledne na karlovarském závodišti Hipodrom Holoubek bude jedna z místních specialit - 90. Karlovarská dvojnásobná míle, která se netradičně poběží v pracovní den - tedy v pátek 15. června. Projekt je spojen s francouzskou sázkovou kanceláří.

Málokterý z dostihů konaných v největších tuzemských lázních se může pyšnit tak dlouhou a bohatou historií jako proslulá Karlovarská dvojnásobná míle (I.kat., 3200m).

Poprvé se uskutečnila v roce 1928, tedy necelých 30 let po slavnostním otevření závodiště. Její konání znemožnilo pouze válečné období a několik dalších výjimek. Společně s pražskou podzimní Cenou prezidenta je jediným tuzemským testem nejvyšší kategorie určeným ultravytrvalcům.

Nejvíce zatíženým vítězem, s více než 60 kg, byla před osmi lety Samara Morgan. V podobné situaci tentokrát bude zahraniční host Gaston (ž. J. Havlík). Korunního prince loňského Slovenského derby čeká premiérový start aktuální sezóny.

V roce 2010 dostih s velkou převahou ovládly klisny. Obsadily tři první místa. Dokáže je napodobit některá ze čtyř účastnic? Klisny totiž obsadí nadpoloviční počet startovních boxů.

Velký výkonnostní vzrůst předvedla druhým místem v loňském ročníku Karlovarské dvojnásobné míle Raviella (ž. M. Havelková) a do boje o příčky nejlepší by zasáhnout měla i tentokrát.

Využije cenné zkušenosti ze zahraničních drah i z testů nejvyšší kategorie Tafilly (ž. I. Janáčková Koplíková)?

Ani výkony Vědmy (J. Andrésová) není radno přehlížet. V minulém roce kromě dvou prvenství v každém absolvovaném startu dosáhla na dotace. Je dostatečně prověřená na vytrvaleckých distancích a navíc do dostihu nastupuje s nejmenším hmotnostním zatížením.

Přidá spolehlivá a taktéž minimálně zatížená Kopretina (ž. K. Hlubučková) po třetím místě v loňské edici Karlovarské dvojnásobné míle další cenné umístění?

Vyplatí se zariskovat a vsadit na Amadeona (B. Ferhanov), který úspěšně střídá roviny s překážkami? Přímo se to nabízí. Navíc jako jediný v početně skromném startovním poli má na svém kontě už jeden letošní triumf.

Program:

  • 11.10 Cena spol. MAENTIVA s.r.o. (III.kat., 1.200m)
  • 11.40 Cena INSIA Karlovy Vary s.r.o. (IV.kat., 1.400m)
  • 12.10 Cena spol. Jan Becher KARLOVARSKÁ BECHEROVKA (IV.kat., 2.000m)
  • 12.40 Cena spol. KARLOVARSKÁ KORUNNÍ s.r.o. (V.kat., 2.000m)
  • 13.10 Dostih města Karlovy Vary ke 100. výročí samostatného státu (III.kat., 1.600m)
  • 13.40 90. Karlovarská dvojnásobná míle Karlovarského kraje (I.kat., 3.200m)
  • 14.10 Cena Hipodrom HOLOUBEK (IV.kat., 3.000m)

Vstup zdarma

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: