21. ročník mezinárodní výstavy Koně v akci byl Ve jménu krále

27. 08. 2019 15:00

Obrázky: 3

Autor: Tisková informace Foto: Petr Šimerda Rubrika: Výstavy a show Zdroj: Dostihový spolek a.s. Počet přečtení: 292 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Podtitul největšímu setkání koní a lidí v domově Velké pardubické dalo výročí 900 let založení Řádu templářů. V rámci výstavy, která zaplnila pardubické závodiště o víkendu 24. a 25. srpna, jej připomněli svým velkolepým vystoupením a rytířským turnajem členové divadelní a kaskadérské společnosti Štvanci.

Rytíři ale nebyli jedinými účastníky programu. Hlavní roli hráli koně všech velikostí a plemen. Po celé dva dny na pardubickém závodišti v rámci svého šampionátu závodili koně plemene hafling, a to například v drezuře, parkuru, všestrannosti či vozatajských soutěžích.

Velká část programu patřila také chladnokrevným plemenům. Soutěže v orbě, v těžkém tahu či Mistrovství ČR v ovladatelnosti s kládou přilákaly pozornost mnoha diváků. Nechyběli ani minikoně v rámci své tour parkurového skákání a samozřejmě celá řada chovatelských přehlídek od pony až po chladnokrevné koně.

V rámci dětského programu diváci mohli podpořit mladé jezdce v Jezdeckých hrách pro děti. O sobotní večerní zábavu se pak postarala kapela Eddie Edwards & Friends, která má na repertoáru country muziku. „S dětmi chodíme na výstavu každý rok, chceme se podívat na koníky. Děti nejvíc samozřejmě baví, že se mohou samy na koních svézt. A pak taky dětská stanoviště,“ prozradila jedna z návštěvnic výstavy Kristýna Marešová z Pardubic. „My jezdíme do Pardubic hlavně na orbu a těžký tah, už možná deset let,“ dodal Josef Navrátil z Olomoucka.

Po oba dny diváci před tribunami sledovali komponovaný program, ve kterém se jim představili vítězové soutěží i chovatelských přehlídek. O zábavu se postaraly ukázky a představení dovedností a umu koní – namátkou přirozená komunikace, výcvik policejních koní, votazajské zrcadlové parkury, do doby středověku laděné pohybové divadlo skupiny FEXT a především diváky očekávané nedělní vystoupení Štvanců, kteří se opět vrátili do Pardubic, aby tentokrát divákům předvedli výcvik a dovednosti rytířů Řádu templářů. Tribuny při této ukázce byly plné, přestože program v tu chvíli pokračoval i na jiných místech po celém závodišti. Program letošního ročníku uzavřel atraktivní dostih chladnokrevných koní a dalších plemen.

„Návštěvníci výstavy letos také hlasovali v anketě O nejkrásnějšího koně výstavy, v soutěži podporované Slavia pojišťovnou. Podle nich byl největším krasavcem hřebec plemene hafling jménem Hamlet majitele pana Ticháčka,“ doplnila ještě manažerka výstavy Kateřina Mandysová.

Z „nekoňského“ programu zaujal 1. ročník Voříškiády. O ceny přijelo soutěžit na čtyřicet psů – kříženců z celé České republiky. V porotě zasedla i herečka a partnerka žokeje Kamila Kuchovského Lída Vlášková, která se ujala také hodnocení nejlepší masky v rámci „karnevalu na koních“.

Předehrou výstavy byla páteční kočárová jízda ulicemi města a vystoupení na Pernštýnském náměstí v rámci programu KONĚ NA NÁMĚSTÍ.  

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: